Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Kausi 2018-2019


 

Nuorten/Junioreiden EM -kilpailut, Peiting, Saksa 26.2.-3.3.2019

Yksilötarkkuuden karsintakierros, Nuoret U23

Sija   Kilpailija   Maa                            
1.

  Dezini Nadya

  Italia

  ITA

  301

  162
139
  46
38
  60
47
  32
24
  24
30
2.

  Gotzler Verena

  Saksa

  GER

  293

  148
145
  44
28
  50
55
 
50
55
  12
22
3.

  Gilg Regina

  Saksa

  GER

  292

  131
161
  38
40
  45
47
  28
42
  20
32
4.

  Empl Maria

  Saksa

  GER

  280

  139
141
  48
48
  35
45
  42
34
  14
14
--   --   --   --   --   --   --   --   --   --
11.

  Schmutzer Sophie

  Itävalta

  AUT

  232

  116
116
  24
34
  52
42
  22
24
  18
16
12.

  Triendl Katharina

  Itävalta

  AUT

  216

  113
103
  38
4
  29
55
  34
32
  12
12
13.

  Partlova Karolina

  Tsekki

  CZE

  189

  88
101
  28
16
  44
37
  8
34
  8
14
14.

  Hyvönen Erika

  Suomi

  FIN

  156

  98
58
  30
18
  42
12
  22
22
  4
6
15.

  Baigerova Gabriela

  Tsekki

  CZE

  148

  81
67
  34
14
  13
27
  24
14
  10
12
16.

  Stenberg Annika

  Suomi

  FIN

  145

  74
71
  24
24
  20
27
  24
14
  6
6
17.

  Partlova Marketa

  Tsekki

  CZE

  133

  51
82
  24
32
  19
42
  8
8
  0
0
18.

  Matasovska Tereza

  Tsekki

  CZE

  130

  61
69
  20
18
  17
25
  16
20
  8
6
19.

  Strnad Alin

  Slovenia

  SLO

  111

  75
36
  18
8
  27
4
  30
24
  0
0

 

Tarkkuuden SM -kilpailut, Lohja 12.1.2019

Naiset, yksilötarkkuus

Sija   Kilpailija   Pisteet
1.   Piia Aglassinger, LKK   517 (261+256)
2.   Eila Järvinen, KJK   393 (186+207)
3.   Anni Erolahti, LKK   356 (178+178)
4.   Maritta Niutanen-Salminen, LKK   321 (183+138)
5.   Marika Hirvonen, LKK   160
6.   Erika Hyvönen, LKK   155

Naiset, joukkuetarkkuus

Sija   Joukkue   Pisteet
1.  

Team Sundell, LKK

Piia Aglassinger, Anni Erolahti, Erika Hyvönen

  175
2.  

Team Lundell, LKK+KJK

Marika Hirvonen, Maritta Niutanen-Salminen, Eila Järvinen

  129

Miehet, yksilötarkkuus 

Sija   Kilpailija   Pisteet
1.   Mika Hyvönen, LKK   511 (263+248)
2.   Mika Kataja, LKK   507 (246+261)
3.   Jussi Sinnemäki, KuJKo   501 (264+237)
4.   Esa Rantala, KJK   466 (248+218)
5.   Helmut Aglassinger, LKK   309
6.   Harri Kalli, KJK   230
7.   Tomi Nieminen, JJK   193
8.   Juho Nieminen, JJK   183
9.   Tapio Nieminen, JJK   130

Miehet, joukkuetarkkuus 

Sija   Joukkue   Pisteet
1.  

Team Wanha Vaunu, LKK

Helmut Aglassinger, Mika Hyvönen, Mika Kataja

  273
2.  

KJK + KuJKo

Harri Kalli, Esa Rantala, Jussi Sinnemäki

  233

 

Joukkueiden SM -kilpailut, osakilpailu I/II, Mänttä 24.11.2018

Sija   Joukkue   Pisteet
1.  

JJJ, KuJKo & NJK

Jussi Sinnemäki, Jyrki Hämäläinen, Jani Varis

  12:2 (1,844)
2.  

Feenix, NJK

Jari Simonen, Tomi Nyroos, Joni Nyroos

  10:4 (1,889)
3.  

Vetreät, NJK & KJK

Jarmo Heinola, Esa Rantala, Harri Kalli

  10:4 (1,618)
4.  

Team Wanha Vaunu, LKK

Mika Hyvönen, Mika Kataja, Tomi Penttinen

  8:6 (1,059)
5.  

Team Nordea, LKK

Piia Aglassinger, Sirpa Nuolimo, Erika Hyvönen

  6:8 (0,908)
6.  

Jukola, JJK

Tapio Nieminen, Juho Nieminen, Tomi Nieminen

  6:8 (0,570)
7.  

Team GymOne, LKK

Sirpa Hyvönen, Anni Erolahti, Annika Stenberg

  2:12 (0,575)
8.  

Team Sundell, LKK

Maritta Niutanen-Salminen, Marika Hirvonen, Katja Penttinen

  2:12 (0,500)

 

Sekajoukkueiden SM -kilpailut, Panelia 27.10.2018

Sija   Joukkue   Pisteet
1.  

Kiukainen, KJK

Eila Järvinen, Harri Kalli, Esa Rantala

  16:4 (2,027)
2.  

Team Lundell, LKK

Marika Hirvonen, Sirpa Nuolimo, Mika Kataja

  14:6 (1,274)
3.  

Team Sundell, LKK

Erika Hyvönen, Annika Stenberg, Mika Hyvönen

  13:7 (1,576)
4.  

Vetreät, NJK

Seija Hämäläinen, Jarmo Heinola, Kari Lepistö

  8:12 (0,961)
5.  

Jukola, JJK

Taina Ersiö, Juho Nieminen, Tomi Nieminen

  7:13 (0,590)
6.  

Team Nordea, LKK

Piia Aglassinger, Anni Erolahti, Tomi Penttinen

  2:18 (0,425)

 

Finland Cup, Lohja 29.9.2018

Sija   Joukkue   Pisteet
1.  

EC Krefeld, GER

Patricia Beckers, Sabine Busch, Andreas Treecken, Dirk Meier

  24:0 (4,183)
2.  

Feenix NJK, FIN

Jari Simonen, Jussi Simonen, Joni Nyroos, Tomi Nyroos

  16:8 (1,428)
3.  

Vetreät NJK+KJK, FIN

Jarmo Heinola (NJK), Esa Rantala (KJK), Harri Kalli (KJK), Kari Lepistö (NJK)

  16:8 (1,325)
4.  

Team Wanha Vaunu LKK+KuJKo, FIN

Mika Kataja, Jari Ylikangas, Tomi Penttinen, Mika Hyvönen, Jussi Sinnemäki (KuJKo)

  8:16 (0,701)
5.  

Team Sundell LKK, FIN

Piia Aglassinger, Katja Penttinen, Anni Erolahti, Virva Pääskysmäki

  8:16 (0,559)
6.  

Jukola JJK, FIN

Anne Tyrväinen, Tapio Nieminen, Juho Nieminen, Tomi Nieminen

  6:18 (0,780)
7.  

Team GymOne LKK, FIN+BLR

Erika Hyvönen, Annika Stenberg, Daria Chemyakina (BLR), Alexander Aglassinger, Toni Hedberg

  6:18 (0,476)

 

Sija   Kilpailija